تاثیر آب در زیبایی پوست و خواص آن برای پوست : همه ی ما مطالب گوناگونی راجب خواص آن بر سلامتی و زیبایی شنیده و یا خوانده باشیم ما در این مقاله در نظر داریم راجب تاثیر و خواص آب بر روی زیبایی بپردازیم .

زیبایی پوست

تاثیر آب بر روی چین و چروک صورت

به نظریه متخصصان سراسر جهان در اینباره میپردازیم . به گفته متخصصان نوشیدن آب میتواتد تاثیر بسزایی در از بین رفتن چین و چروک بگذارد . محققان در پژوهشی از دو دسته از زنانی که روزانه بیش از 1.5 لیتر آب میخورند و زنانی آب معدنی حاوی املاح معدنی مینوشند به این نتیجه رسیدند در زنانی که در طول این مدت آب معمولی نوشیدند 19 و در زنانی که آب معدنی همراه با املاح طبیعی نوشیده بودند 24 درصد شاهد از بین رفتن چین و چروک بر روی پوست خود بوده اند .

خب باید خدمتتون عرض کنم که قرار نیست با نوشیدن آب تمامی محصولات آرایشی را دور بریزید و دیگر احتیاجی به مواد آرایشی و مراقب از پوست نداشته باشید . خیر اما آب تاثیر بسیار زیادی در شفاقیت و طروات پوست دارد و از خشکی پوست جلوگیری میکند .

تأثیر آب بر زیبایی پوست

زیبایی پوست

تاثیر آب در زیبایی پوست شما به چه صورت میباشد و چظور تاثیر گذار خواهد بود :

پوست در واقع بزرگترین ارگان در بدن شماست و بیش تر از آب تشکیل شده اگر پوستتان آب کافی نداشته باشد نه تنها خشک میشود بلکه بیشتر در معرض ابتلا به بیماری پوستی مانند اگزمای و پسوریازیس میشود . آب نقش بسیاری مهمی در زیبایی پوست دارد .

به گفته محققان مصرف 8 لیوان آب در روز به سلامت پوست و زیبایی و شفافیت پوست کمک میکند و پوست را جوان میکند و در از بین بردن لکه های پوست نقش بسزایی دارد و طراوت خاصی به پوست میبخشد .

آب باعث بهبود بخشیدن در ورند گردش خون در بدن میشود و این مسئله ارتیاط مستقیم با کاهش چین و چروک در پوست خواهد بود .

و از ایجاد شیارها و خطوط ریزی که در پوست دیده میشود جلوگیری میکند .  نوشیدن آب علاوه بر تاثیر یر روی چین و چروک پوست راپر و سفت میکند و بدین ترتیب روند پیری را کند میکند و همچنین علائم فعلی پیری پنهان میشود و هرگونه چین و چروک و خطوط ریزی که دارید تا حد زیادی کاهش پیدا میکند.

زمانی که به میزان کافی آب ننوشید پوست کدر به نظر میرسد و چروک و منافذ پوست آشکارتر خواهد شد اما وقتی آب به قدر کافی استفاده شود منافذ پوست کم و بیش پر میکند . وقتی ابرسانی به پوست انجام شود احتمال ترک خوردن و خشکی پوست کاهش مییابد و احتمال ترک خوردن و ورود ذرات خارجی که سبب تحریک و آسیب به پوست میشود کمتر خواهد شد .

تاثیر آب در زیبایی پوست بسیار زیاد است و بیشتره کسانی که از جوش و لک های صورت شکایت دارند و احساس نارضایتی میکنند غالبا بدن کم آبی دارند آب از طریق کاهش تمرکز چربی در پوست شما مانع بروز جوش ها میشود .

در نظر داشته باشید پزشکان توصیه میکنند که در روز حداق 8 لیوان آب مصرف کنید و آن را در طول روز و قبل از اینکه احساس تشنگی کنید آب بنوشید بهتر آن است که 8 الی 10 وعده حدود 250 میلی لیتری آب را در طول روز بنوشید و این مقدار را یکجا ننوشید چرا که بدن شما قادر به جذب همین مقدار در هر ساعت است و بقیه این مقدار دفع خواهد شد .

زیبایی پوست

تاثیر آب در پوست خشک و خارش پوست

هنگامی که پوست خشک میشود ممکن است ترک روی پوست ایجاد شده و پوسته پوسته شود و سبب خارش در پوست شود این مشکل با نوشیدن آب و ایرسانی برطرف میشود .هنگامی که بدنتان هیدراته است واحتمال کمی وجود دارد که پوستتان خشک شود .

پوست خشک دارای مقاومت کمتری است و بیشتر در معرض خشکی پوست قرار میگیرد . وجود میزان کافی آب به تولید سلول های جدید کمک میکند که این امر خود برای حفظ سلامت و زیبایی ظاهر پوست شما بسیار حیاتی میباشد .

بدن انسان 90درصد از آب تشکیل شده اما این میزان به ترتیب با بالا رفتن سن کاهش پیدا میکند و به 60 تا 70 درصد  خواهد رسید .

ph پوست را متعادل میکند اگر پوستتان دچار مشکل است باید بدانید با حفظ تعادل مناسب ph برای درخشان و بدون لک و جوش نگه داشتن پوست ضرورت دارد نوشیدن آب بیشتر میتواند سطح ph پوست برای داشتن پوست سالم به تعادل برساند .

 

چرا آرایش کردن برای خانم ها مهم است ؟ جواب این سؤال در وب سایت تنظیم خانواده لطفاٌ کلیک کنید .