استفاده از خط چشم یکی دیگر از مراحل آرایش چشم است که می تواند چشم ها را زیباتر و درشت تر نمایش دهد و جلوه ی سایه چشم را نیز دوچندان کند .کسانی که چشم کوچکی دارند استفاده از خط چشم می تواند بسیار برایشان مفید باشد و به چشم حالت زیبا و حس درشتی دهد .

بهترین سالن زیبایی در ساری

امروزه خط چشم ها در انواع متعدد با برند های متفاوت تولید و عرضه می شوند که چون چشم عضوی بسیار حساس و آسیب پذیر است باید در انتخاب خط چشم با کیفیت و تاریخ تولید و انقضای محصول بسیار دقت کرد.

انواع خط چشم

  • خط چشم مدادی
  • خط چشم مایع
  • خط چشم ژله ای
  • خط چشم ماژیکی

خط چشم مدادی : خط چشم مدادی از پرکاربرد ترین و تقریبا ارزان ترین خط چشم ها است که استفاده از آنها آسان بوده و در صورت کند شدن نک آن به سادگی تراش می شوند و برای افراد مبتدی مناسب هستند . این دسته از خط چشم ها به راحتی پاک شده و رنگ دودی زیبایی پشت چشم ایجاد می کنندو ماندگاری بسیار کمی دارند.انواع خط چشم های مدادی : سرمه ای – پاسه پودری – واکسی – پیچی – مکانیکی

خط چشم مایع : افرادی که مهارت کافی در آرایش و استفاده از مواد آرایشی دارند می توانند از انواع خط لب های مایع استفاده کنند چون استفاده از این خط چشم ها نیاز به دقت و مهارت بیشتری دارند .خط چشم های مایع برای کشیدن انواع خط چشم های حرفه ای مانند آرایش عربی و … بسیار مناسب هستند .و رنگ تیره تر و غلظت خط کشیده شده بسیار بیشتر خواهد بود که این مطلب بر زیبایی چشم ها می افزاید .این نوع از خط لب ها ماندگاری بالاتری داشته و انواع ضد آب آنها نیز در بازار موجود است .

این خط چشم ها را می توان بسیار باریک رسم کرد و نگران پخش شدن آن بعد از خشک شدن نبود .اما پاک کردن این نوع از خط چشم پس از خشک شدن شاید کمی دردسر ساز باشد و نیاز به شیرپاک کن یا دیگر مواد پاک کننده باشد .

خط چشم ژله ای : خط چشم های ژله ای نوعی از خط چشم ها هستند که به صورت ژله ای بوده و باید با قلمو یا براش استفاده شوند .استفاده از این خط چشم مشکل است چون حالت کرمی داشته و به راحتی پخش می شوند و برای کشیدن خط چشم های باریک نیاز به افراد ماهر و یا تمرین بسیار است .

خط چشم های ژله ای به راحتی با سایه های غلیظ قابل اجرا هستند و ماندگاری بالایی پس از خشک شدن دارند .اما بعد از مدتی خشک می شوند و باید خط چشم دیگری تهیه کنید همچنین افراد با پوست خشک بهتر است از این نوع خط چشم استفاده نکنند چون خشکی بیشتری به پوست می دهند.

خط چشم ماژیکی : این دسته از خط چشم ها مانند ماژیک ها بوده فقط نک باریکی دارند تا کار را برای کشیدن خط های باریک و ظریف آسان کنند.خط چشم ماژیکی ماندگاری بالایی دارد و پس از خشک شدن تمیز کردن آن مشکل است .همچنین استفاده از این خط چشم نسبت به خط چشم های مایع برای افراد مبتدی آسان تر خواهد بود .

 

فروش انواع صابون های آرایشی و بهداشتنی

صابون طلا و خاویار 

صابون طلا و خاویار

صابون عسل 

صابون عسل

نقاشی ساختمان با قیمت استثنایی و کیفیت عالی

گروه ساختمانی نقاشی لوکس ایران

بهترین سالن زیبایی در تهران