در حالت کلی به روشن کردن بخش های منظم و مرتب مو، مش یا هایلایت گفته می شود که معمولا در بخشی از مو ها یا کل مو ها اعمال می شود. مش کاری بسیاز ظریف و هنرمندانه می باشد که باعث جذابیت بیشتر موها می شود. در مرکز تخصصی رنگ و مش که در بیشتر سالن های زیبایی این کار به صورت حرفه ای انجام می پذیرد.

پس زمینه مو برای انجام مش باید بین شماره های 5-7 باشد چون رنگ موهای روشن برای مش گزینه مناسبی نیستند و نداشتن اختلاف زیاد بین رنگ و مش در رنگ های روشن پس زمینه باعث می شود که مش به عنوان تمام رنگ بر روی مو ها نمایان شود. جالب است بدانید اگر مش تیره بر روی پس زمینه ی روشن مانند رنگ بلوند انجام شود نام آن لولایت می شود.

مرکز تخصصی رنگ و مش

مرکز تخصصی رنگ و مش

انواع لایت در مرکز تخصصی رنگ و مش

اگر بخشی از مو تیره و یا قهوه ای حدود 2-3 درجه به رنگ روشن تغییر داده شود در نتیجه به این تار های مو روشن شده مش هایلایت (Highlight) گفته می شود. اگر مو های کم حجمی دارید انجام مش هایلایت باعث پر حجم دیده شدن مو هایتان خواهد شد. اگر تا به حال مو هایتان را هایلایت نکرده اید توصیه می کنیم این نوع از مش را امتحان کنید چون باعث زیبایی بیشتر چهره خواهد شد. در مرکز تخصصی رنگ و مش ایرانا با خیالی راحت بدون آسیب رسیدن به ساقه و ریشه موها، بهترین و درخشنده ترین رنگ و هایلایت را خواهید داشت.

 

 

مش لولایت در مرکز تخصصی رنگ و مش

اگر رنگ مش 3 درجه به رنگ تیره در بیاید در این صورت آن را مش لولایت می گویند. رنگ پس زمینه مو هایتان برایتان اهمیت زیادی دارد در این حالت استفاده ز بلوند قهوه ای یا بلوند بژ انتخاب مناسبی خواهد بود. در مرکز تخصصی رنگ و مش می توانید بدون کوچک ترین سوختگی و ریزش موها این کار را انجام دهید.

مش فریزینگ در مرکز تخصصی رنگ و مش

اگر لایه ای از مو را به اندازه 9 درجه روشن و یا تیره کنند در این حالت آن را مش فریزینگ می نامند. مثلا از مو روشن با تفاوت 9 درجه مش های تیره داشته باشد و یا موی تیره به اندازه 9 درجه تفاوت دارای مش های روشن باشد در این حالت مش فریزینگ انجام شده است.

مرکز تخصصی رنگ و مش

مرکز تخصصی رنگ و مش

مش سان لایت در مرکز تخصصی رنگ و مش

اگر مو های بخش بالایی سر به رنگ تیره باشد و ساقه مو دار به رنگ های طلایی و یا مسی در بیاوریم در این حالت مش سان لایت نامیده می شود.

مش مون لایت

در این مدل از مش بخش زیرین موها بلوند شده و قسمت بالا تیره می شود.

(movie light) : در این نوع از مش بخش بالای سر به طور مستطیلی شکل جدا شده و دکلره می گردد و بعد از انجام دکلره آن بخش به 7 قسمت مساوی تقسیم شده و به رنگ فانتزی آغشته می شود که نتیجه این عمل موهای رنگین کمانی خواهد بود. این نوع  رنگ ها برای دختر های جوان گزینه مناسبی است.

هایلایت تنوع بسیار زیادی دارد و هرچه آرایشگر تخصصی تر این کار را انجام دهد، زیبایی رنگ بر روی مو ها بیشتر خواهد بود. معمولا به ذوق و سلیقه آرایشگر بستگی دارد که موهایتان را به چه سبکی مش کند.

مرکز تخصصی رنگ و مش

مرکز تخصصی رنگ و مش

نکته مهم در رابطه با دکلره مو

اگر از انجام دکلره هراس دارید و میخواهد بدون آسیب رسیدن به مو هایتان دکلره انجام شود، در این حالت حتما از آرایشگر خود بخواهید که حین انجام این کار از اولاپلکس تراپی استفاده کنند تا میزان آسیبی که به موهایتان می رسد به حد اقل برسد و به بهترین مرکز تخصصی رنگ و مش مراجعه فرمایید .

در لیست زیر چند نمونه دیگر از مش و لایت بیان شده است:

  • مش با کلاه: این نوع مش معمولا برای مو های کوتاه و متوسط مناسب بوده و قبل از انجام مش باید مو هایتان براشینگ شود و مو ها باید خشک باشند چون در صورت خیس بودن به سختی از کلاه بیرون می آیند.
  • مش شانه ای: در این نوع مش به وسیله شانه یا برس انجام می شود. و برای کسانی که رنگ موی تیره دارند مناسب ترین گزینه است.
  • مش شانه ای که به وسیله فویل انجام می شود: این نوع هایلایت نیز برای مو های تیره که کوتاه و یا متوسط هستند مناسب ترین گزینه می باشد.

لایت تکه ای: مش تکه ای انواع مختلفی دارد که به 3 مورد آن شاره می کنیم:

  • مش تکه ای با کاغذ فویل برای بالای سر
  • لایت تکه ای تک لایه که در تمام قسمت سر انجام می شود در واقع بر روی کل مو اعمال می شود. که این نوع مش ها برای مو های متوسط و بلند مناسب هستند و باید رنگ پس زمینه تیره داشته باشند.
  • مش تکه ای که با قلمو های مختلف انجام می شود: این نوع هایلایت برای مو های خیلی بلند و یا خیلی کوتاه مناسب نمی باشد.

عوامل مختلفی در انتخاب مش مناسب دخیل هستند که فرم صورت، مدل، میزان بلندی مو ها و رنگ مو ها مهم ترین المان هایی هستند که باید برای انتخاب لایتی مناسب به آن ها دقت کرد.

مرکز تخصصی رنگ و مش

مرکز تخصصی رنگ و مش

مرکز تخصصی رنگ و مش در غرب تهران

سالن زیبایی ایرانا بیوتی یکی از مجهزترین و بروزترین سالن های زیبایی در غرب تهران میباشد ما در این سالن با کادری مجرب و با جدیدترین متدهای روز در محیطی مجزا و آرام صورت میپذیرد . خدماتی مانند :خدمات ابرو ( تاتو ابرو با جدیدترین روش ها میکروبیلدینگ ابرو ,میکروپیگمنتیشن ,هاشور ابرو ,فیبروز ابرو ,سایه ابرو و اصلاح ابرو و . .  . ) و همچنین انواع خدمات مو ( اکستنشن مو ,رنگ و مش مو ,هایلایت ,بالیاژ ,آمبره و سامبره ,کوپ مو ,شینیون مو و  . . . .) , انواع خدمات ناخن ( کاشت و ترمیم ناخن ,طراحی ناخن,مانیکور و پدیکور و . . . . ) , گریم و میکاپ تخصصی عروس .

 

انواع خدمات آرایشی و پیرایشی و مرکز تخصصی رنگ و مش

انواع خدمات آرایش مو ،شینیون تخصصی مو ، شینیون عروس ، رنگ مو لایت ، میکرونیدلینگ صورت ، بوتاکس مو ، مزوتراپی مو سر ، جوانسازی پوست ، سامبره ، فیکانتور لب ، تاتو موقت ، ویتامین مو ، اکستنشن مژه ، بوتاکس ابرو ،بافت مو کودک ، اصلاح ابرو ، میکروپیگمنتیشن ، خدمات مژه ، گریم سه بعدی ، فیبروز مژه ، پاکسازی صورت ، اپیلاسیون ، آرایش عروس ، اکستنشن مو ، گریم و میکاپ عروس ، براشینگ مو ، رنگ و مش مو ، آمبره موی کوتاه و بلند ،

میکاپ صورت ، مش و لایت ، طراحی ناخن عروس ، بافت مو ، میکاپ چشم ، کراتینه مو ، میکروبیلدینگ و غیره در این سالن زیبایی ارائه می شود .