آمبره مو جزء جدیدترین روش های رنگ آمیزی مو می باشد که طرفداران زیادی دارد.امروزه روش های جدید و فوق العاده ای برای زیبایی و رنگ آمیزی مو ها وجود دارد که آمبره و سامبره جزء محبوب ترین و بروز ترین روش های رنگ آمیزی مو هستند که هر دو به معنای تغییر درجه روشنایی مو می باشند. ولی تغییر روشنایی طوری انجام می شود که پیدا کردن نقطه تضاد کاری غیر ممکن است. برای اطلاع دقیق از تکنیک رنگ مو آمبره با ما همراه باشید.

آمبره مو

آمبره چیست ؟

آمبره مو از محبوب ترین متد های رنگ مو است که طرفداران بسیار زیادی دارد. رنگ مو آمبره به گونه ای است که، ریشه موهایتان باید رنگی تیره داشته باشند و با حرکت به سمت ساقه مو ، رنگ روشن تر می شود. دکلره کردن موها در انجام رنگ مو آمبره بسیار مهم بوده و باعث از بین رفتن رنگ قبلی می شود. نکته مهمی که در این میان باید به آن دقت کنید این است که، مدت زمان زیادی از دکلره استفاده نکنید چون باعث آسیب رسیدن به موهایتان می شود.

سامبره چیست؟

سامبره جدید تر از رنگ مو آمبره است در واقع ترکیبی از آمبره و بالیاژ می باشد. در رنگ مو آمبره ریشه موها تیره بوده و با حرکت به سمت ساقه مو، رنگ روشن تر می شود. ولی در سامبره این تغییر رنگ به صورت ملایم تری انجام می شود.

آمبره مو

نکته هایی درباره آمبره و سامبره کردن مو:

افرادی که از دکلره کردن موها تر س دارند و یا نمی خواهند به خاطر دکلره آسیبی به موهایشان وارد شود، با خیال راحت می توانند از این روش استفاده نمایند. در واقع آمبره و سامبره از 3 رنگ درست شده است که در این متد، ریشه باید روشن ترین درجه و ساقه مو تیره ترین درجه را داشته باشد.

نکته اصلی در رنگ مو آمبره، داشتن همخوانی در بین رنگها بوده و از زیبایی خاصی برخوردار است. در واقع با استفاده از تکنیک آمبره می توانید از چندین رنگ مختلف سرد و گرم استفاده نمایید.

استفاده از آمبره برای کسانی که می خواهند در نیمه دوم موهایشان تغییری ایجاد کنند، مناسب ترین روش می باشد.

ساده ترین روش برای انجام آمبره بدین صورت است که با استفاده از کش می توان نصف یا یک سوم مو را بست و سپس موهای باقیمانده را دکلره کرد. و یا روش دیگر این است که می توانیم با فویل انجام داد و با جداسازی لایه های مو و با پوشش هر لایه ، بقیه مورا داخل فویل قرار داد و آمبره را انجام داد.

برای ایجاد 3-5 پایه تغییر می توانید در ریشه ی موی طبیعی را از اول تا انتها رنساژ بزنید و مدت زمان ماندن رساژ را زیاد کنید و هر چه اکسیدان قوی تری استفاده کنید ریشهی موهایتان روشن تر خواهد بود.

همچنین آمبره را میتوان به صورت معکوس نیز انجام داد یعنی بخش روش در ریشه مو ها باشد و رفتهرفته به سمت پایین مو رنگ تیره تر شود که در این حالت 3-6 تناژی میتوانید انتخاب کنید و یا اکسیدان ضعیف تری استفاده نمایید.

آمبره مو

تفاوت و شباهت آمبره و بالیاژ چیست؟

بنا به گفته تویلا جین: ” آمبره معمولا با رنگی روشن تر که به صورت افقی با اشباع کردن آن بخش انجام می شود و به سمت بالا ترکیب می شود تا خط بالایی آن را بپوشاند . بالیاژ در بخش های کوچکتری انجام می شود، که رنگ در آن روی سطح مو اعمال می شود. ”

در واقع آمبره نوعی اعمال رنگ به صورت افقی بوده در حالی که بالیاژ عمودی می باشد.

تکنیک طولانی کردن زمان نگه داری آمبره و بالیاژ

هنگامی که بالیاژ و یا آمبره انجام می دهید نگهداری و محافظت از موهایتان بسیار مهم می باشد. در صورت رعایت کردن نکان مهم ماندگاری رنگ موهایتان بیشتر خواهد شد.

فرقی نمی کند موهایتان به چه روشی رنگ شده باشد . شما به راحتی با مشاوره با کادر مجرب ایرنا بیوتی می تواند نکات کلیدی در رابطه با طولانی کردن زمان آمبره و بالیاژ را

پرس و جو کنید.

مدل های مختلف آمبره و سامبره

زیبایی آمبره مو و سامبره مو به همخوانی رنگهای ترکیبی بستگی دارد. البته در آمبره و سامبره فانتزی و سامبره لایت از ترکیب رنگهای فانتزی کاملا متضاد در بستر ساقه ی مو استفاده می گردد. شما در تکنیک آمبره و سامبره این امتیاز را دارید.  همزمان چندین رنگ مختلف را روی موهای خود قرار دهید. یعنی ترکیب گرم و سرد.

انواع آمبره مو :

  • آمبره مو کلاسیک: در آمبره کلاسیک ساقه مو روشن تر از ریشه مو می باشد.
  • آمبره مو معکوس:در آمبره معکوس ریشه مو ها روشن تر از ساقه مو هستند.
  • آمبره مو فانتزی: در این حالت ریشه مو ها تیره بوده و ساق مو ترکیبی از رنگ های فانتزی و متضاد می باشد.

آمبره مو

 مراحل انجام آمبره مو

  1. براشینگ مو: ابتدا باید موها به وسیله براشینگ صاف گردد.
  2. بخش بندی مو: در این حالن معمولا مو ها را به 4، 6 و یا 8 قسمت، تقسیم بندی می کنند. در واقع حجم موهایتان مشخص کننده تعداد تقسیم است.
  3. دکلره کردن: این مرحله مهم ترین بخش کار بوده و باید با دقت زیادی انجام شود.
  4. انتخاب رنگ مو مناسب: در این مرحله با انتخاب رنگ دلخواه مشتری، مرحله رنگ آمیزی مو شروع می شود.
  5. در مرحله آخر نیز بعد از اتمام رنگ آمیزی توسط کادر متخصص ایرنا بیوتی، شستشو و استایل دهی مو انجام می پذیرد.

انواع خدمات آرایشی و پیرایشی

انواع خدمات آرایش مو ،آمبره مو ،شینیون تخصصی مو ، شینیون عروس ، رنگ مو لایت ، میکرونیدلینگ صورت ، بوتاکس مو ، مزوتراپی مو سر ، جوانسازی پوست ، سامبره ، فیکانتور لب ، تاتو موقت ، ویتامین مو ، اکستنشن مژه ، بوتاکس ابرو ،بافت مو کودک ، اصلاح ابرو ، میکروپیگمنتیشن ، خدمات مژه ، گریم سه بعدی ، فیبروز مژه ، پاکسازی صورت ، اپیلاسیون ، آرایش عروس ، اکستنشن مو ، گریم و میکاپ عروس ، براشینگ مو ، رنگ و مش مو ، آمبره موی کوتاه و بلند ،

میکاپ صورت ، مش و لایت ، طراحی ناخن عروس ، بافت مو ، میکاپ چشم ، کراتینه مو ، میکروبیلدینگ آمبره مو،و غیره در این سالن زیبایی ارائه می شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات آرایشی و زیبایی ،از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید  .

چرا آرایش کردن برای خانم ها مهم است ؟ جواب این سؤال در وب سایت تنظیم خانواده لطفاٌ کلیک کنید .