رنگ اکریلیک کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارد و روش تمیز کردن آن آسان است. از همین رو این رنگ‌ها توانسته‌اند به یک آیتم محبوب برای هنرجویان و هنرمندان تبدیل شوند. زمان کوتاه خشک شدن رنگ‌های اکریلیک در مقایسه با رنگ‌های روغن، باعث افزایش محبوبیت این پیگمنت‌های جذاب و درخشان در بین هنرمندان شده است. جالب است بدانید که از رنگ‌های اکریلیک می‌توان برای رنگ‌آمیزی بر روی سطوح متفاوتی ازجمله بوم، سرامیک، پارچه، چرم، فلز، چوب، سنگ و کاشی استفاده کرد. اگر تازه‌وارد دنیای رنگارنگ نقاشی با رنگ اکریلیک شده‌اید و به دنبال محصولات حرفه‌ای ایرانی و خارجی می‌گردید و اطلاعات دقیقی از غلظت رنگ‌دانه‌ها ندارید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید بهترین مارک رنگ اکریلیک بشناسید و مناسب‌ترین محصولات را با توجه به سطح حرفه‌ای و سبک نقاشی خود انتخاب کنید.

color-acrilic-2

بهترین مارک رنگ اکریلیک چیست؟

شرکت‌های ایرانی و خارجی بسیار زیادی هستند که در سال های اخیر اقدام به تولید رنگ اکریلیک کرده‌اند. اگر به دنبال مقاومت بیشتر در برابر نور، غلظت بالای رنگ‌دانه و کنتراست بالا هستید، باید بودجه بیشتری را در نظر بگیرید. توجه کنید که رنگ‌های مختلف، با استاندارد‌های متفاوت و فرمولاسیون‌های متنوعی تولید می‌شوند؛ بنابراین نباید انتظار کیفیت مشابه را در بین محصولات وارداتی و ایرانی داشته باشید. طبق نظر بهترین استادان نقاشی رنگ اکریلیک وستا، رنگ اکریلیک پرسیس آرت، رنگ اکریلیک پ ب او و چند برند دیگر که در ادامه نام میبریم بهترین مارک رنگ اکریلیک هستند.

رنگ اکریلیک برند وستا

رنگ‌‌های اکریلیک ایرانی برند وستا غلظت و ویسکوزیته استانداردی دارند، همین امر باعث می‌شود تا هنرمند بتواند برای رنگ‌سازی و رقیق کردن رنگ‌ها، بدون دردسر از پیگمنت‌های قوی و پوشاننده موجود در این محصولات استفاده کند. رنگ‌های پر جنب‌وجوش و بسیار قوی این برند برای هنرمندان در سطوح مبتدی و متوسط بسیار مناسب هستند. ضخامت بالای رنگی باعث می‌شود تا هنرمند بتواند بر روی تمامی سطوح ازجمله بوم، سنگ و چرم، از این محصولات استفاده کنند.

این رنگ ها در برابر زرد شدن مقاومت مناسبی دارند و از ترکیبات غیر سمی و بدون بو تولید شده‌اند. رنگ‌های برند وستا پس از خشک شدن حالت شیشه‌ای و شفاف دارند و دچار مات شدن یا افت کنتراست نمی‌شوند. شستشوی آسان این رنگ‌ها باعث شده است و هنرمندان بتوانند بدون نگرانی از باقی ماندن رنگ بر روی پالت‌ها و سایر لوازم کاری مثل قلمو، از این رنگ‌ها به مقدار دلخواه استفاده کنند.

رنگ اکریلیک برند ریپن

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که برند ریپن، به شدت پوشانندگی پیگمنت‌ها و غنای رنگی معروف است. درواقع این رنگ‌ها از رزین جامد و خالص، بدون هیچ‌گونه فیلر و پرکننده‌ای تهیه شده‌اند. تنوع رنگی بالا در محصولات برند ریپن، باعث می‌شود تا هنرمند بتواند تمامی تنالیته‌های متالیک، فلورسنت و طبیعی را در بین این گزینه های آن، پیدا کند. اگر به رنگ‌های صاف و کرمی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا رنگ‌های اکریلیک برند ریپن را تهیه کنید. معمولاً محصولات این چنینی، برای هنرمندان مبتدی تا حرفه‌ای مناسب هستند. درواقع اگر بخواهیم مشابه خارجی و هم کیفیت این رنگ‌ها را برای درک مقدار کیفیت رنگ‌های برند ریپن مثال بزنیم، باید به محصولات شرکت آمستردام اشاره کنیم.

ترکیبات استانداردی که در فرمولاسیون رنگ‌های برند ریپن استفاده شده‌اند، همگی ترنسپرنت هستند و بدون هیچ تأثیری در کاهش رنگ پیگمنت‌ها باعث افزایش کنتراست رنگ‌ها پس از خشک شدن بر روی بوم نقاشی می‌شوند. هنرمندان (در سطوح هنری پیشرفته) می‌توانند از این رنگ‌ها با خیالی آسوده برای خلق آثار هنری جذاب خود استفاده کنند.

color-acrilic-1

رنگ اکریلیک برند وینزور

رنگ‌های خارجی برند وینزور توانسته‌اند توقعات هنرمندان را در سطح جهانی برآورده سازند. بسیاری از اساتید در کشورهای مختلف، خرید این رنگ‌ها را به هنرآموزان خود پیشنهاد می‌کنند. غلظت استاندارد و فرمولاسیون تخصصی و منحصربه‌فرد این رنگ‌ها، توانسته است تا نظر بسیاری از هنرمندان را در سطوح متوسط و حرفه‌ای به خود جلب کند. قابلیت ترکیب‌پذیری بسیار خوب این رنگ‌ها، کار با آن‌ها را ساده‌تر کرده است.

حجم‌های متفاوتی از رنگ‌های اکریلیک برند وینزور در تونالیته‌های طبیعی، شاین، مات و فلورسنت به بازارهای جهانی وارد شده است. شرکت وینزور سری‌ رنگ‌های بسیار متفاوتی را وارد بازار کرده است، از محبوب‌ترین سری رنگ‌های اکریلیک این شرکت می‌توان به مدل آرت کریشن اشاره کرد. این رنگ‌ها حجم متوسط و غلظت بسیار مناسبی دارند و برای هنرمندان ضخیم پسند بسیار مناسب هستند.

رنگ اکریلیک برند مایمری

اگر بخواهیم تنها یکی از محصولات موجود در بازارهای داخلی ایران را به‌عنوان بهترین مارک رنگ اکریلیک معرفی کنیم، باید محصولات برند مایمری را انتخاب کنیم. کمپانی مایمری با تولید رنگ‌های غلیظ، این امکان را برای هنرمندان فراهم می‌کند تا بتوانند رنگ‌آمیزی را به صورت لایه‌ای و پشت سر هم ادامه دهد. سرعت مناسب خشک شدن و سهولت تمیز کردن این رنگ‌ها از روی لوازم نقاشی، باعث افزایش محبوبیت محصولات این شرکت در بین هنرمندان در سطوح مختلف شده است.

قیمت مناسب و کیفیت بسیار بالای رنگ‌های مایمری، به شما کمک می‌کند تا بتوانید مهارت خود را در نقاشی به رخ بکشید. به گفته شرکت مایمری، این رنگ‌ها برای هنرآموزان و هنرمندان حرفه‌ای نیز مناسب هستند. درخشندگی بالا، عدم زرد شدن رنگ پس از خشک شدن و عدم افت کنتراست رنگی از مهم‌ترین ویژگی‌های این رنگ‌های محبوب می‌باشند.

رنگ اکریلیک برند پ ب اُ

قدرت ترکیب‌پذیری رنگ‌های برند پ ب اُ بسیار بالاست، همین امر باعث سهولت رنگ‌سازی بر روی پالت (برای افراد تازه‌کار) شده است. این رنگ‌ها مانند جوهرهای رنگی سرشار از پیگمنت‌های قوی و پوشاننده هستند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که از هیچ مواد پرکننده سمی و یا معدنی در فرمولاسیون استاندارد این رنگ‌ها استفاده نشده است. این رنگ‌ها حالت ابریشمی و بسیار نرمی دارند و پس از خشک شدن هیچ اثری از زرد شدگی بر روی بوم نقاشی به جا نمی‌گذارند.

رنگ‌های خارجی این برند خاصیت ضدآب دارد و در برابر اشعه یووی نیز مقاومت نسبتاً مناسبی دارند. غلظت مناسب و استحکام بسیار بالای رنگ‌های برند پ ب اُ باعث شده است تا توقعات هنرمندان پس از استفاده از این محصولات برآورده شود. یکی از مهم‌ترین خصوصیات بارز این رنگ‌ها زمان کوتاه خشک شوندگی آن‌هاست.

color-acrilic

رنگ اکریلیک برند پرسیس آرت

برند پرسیس آرت یکی دیگر از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های تولید کننده رنگ اکریلیک در ایران می‌باشد. قدرت چسبندگی و خمیری بودن حالت رنگ‌های این برند، باعث شده‌اند تا هنرمندان بتوانند از این رنگ‌ها در بسیاری از تکنیک‌ها استفاده کنند. خاصیت ترکیب‌پذیری استاندارد و ویسکوزیته کاملاً مناسب این رنگ‌ها، آن‌ها را برای اجرا تکنیک‌های کوبشی و رنگ‌سازی حرفه‌ای مناسب کرده است. رنگ‌های برند پرسیس آرت برای تکنیک‌های ترکیبی و رنگ‌آمیزی با آبرنگ مناسب هستند.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که از مواد افزودنی و هماهنگ کننده در این رنگ‌ها استفاده نشده است؛ بنابراین زمان خشک شدن آن ها بسیار مناسب است؛ یعنی به شما کمک می‌کند تا در زمانی منطقی، رنگ‌آمیزی خود را به پایان برسانید. قیمت مناسب و کیفیت متوسط این رنگ‌ها، باعث شده است تا هنرمندان اغلب برای اجرا نقاشی‌های سفارشی و فروشی از آن استفاده کنند.

جمع‌بندی

فراموش نکنید که پوشانندگی پیگمنت‌های رنگ اکریلیک باید بالا باشد تا شما بتوانید درنهایت رنگ‌هایی درخشان و بادوام دریافت کنید. محصولات باکیفیتی‌ تهیه‌ کنید تا برای رنگ‌سازی، نگران افت کنتراست پس‌ازآن نباشید. حال که با بهترین مارک رنگ اکریلیک ایرانی و خارجی آشنا شده‌اید، بهتر است از اطلاعات دقیق و تخصصی که در این مقاله به شما ارائه شده کمک بگیرید تا بتوانید بهترین رنگ‌ها را در مناسب‌ترین حجم، برای کاربردهای موردنظر خود تهیه کنید. هیچ‌گاه به سراغ خرید از محصولات برندهای ناشناخته نروید. محصولاتی که در این مقاله معرفی شده‌اند، همگی امتحان‌های خود را در بازارهای داخلی و خارجی پس داده‌اند و به‌عنوان محبوب‌ترین و قیمت مناسب‌ترین رنگ‌ها در بین هنرمندان ایرانی شناخته می‌شوند.