کلاژن پروتئنی مهم در بدن است که در ماهیچه ها ، مفاصل استخوان و پوست وجود دارد و کارکرد آن تقویت بافت همبندی در پوست ، ماهیچه و مفاصل است.پوست برای جوان ماندن نیاز به میزان مشخصی از کلاژن دارد اما با بالارفتن سن تولید کلاژن در بدن کاهش یافته و پوست حالت کشسانی و سفتی خود را از دست می دهد و به مرور زمان موجب ایجاد چین و چروک ها و افتادگی پوست می شود.

کلاژن چیست ؟

پروتئینی است که به فراوانی در بدن وجود داشته و یک سوم از ترکیبات پروتئینی از کلاژن ها تشکلیل می شود.این ماده یکی از واحدهای اصلی سازنده ساختمان پوست ،استخوان ، ماهیچه ، مفاصل،رباط ها ،تاندون ها می باشد.کلاژن حالتی چسبناک داشته و موجب سفتی و چسبندگی بافت ها می شوند.

چرا کلاژن ها در پوست از بین می روند؟

برخی عوامل موجب از بین رفتن کلاژن ها و پیری زودرس در پوست می شوند که برای حفظ سلامت و جوانسازی پوست باید از آنها پرهیز کرد.این عوامل عبارتند از:

  • استرس و اضطراب : یکی از عللی که پیری زودرس را تقویت می کند مسائل روحی و روانی است که مشکلات پوستی و خیلی از بیماری های دیگر را به همراه خواهد داشت.
  • سیگار کشیدن : سیگار در کنار تمامی آسیب های غیر قابل جبرانی که به سلامت افراد وارد می کند موجب کاهش تولید کلاژن در بدن شده و پیری زودهنگام را به همراه خواهد داشت.
  • نور خورشید : نور خورشید برای تولید ویتامین D در بدن ضروی است و فواید زیادی برای ما دارد اما در کنار آن تابش اشعه های مضر خورشید می تواند موجب آسیب های فراوان در پوست شده و پیری زودرس را به همراه داشته باشد.
  • شکر و کربوهیدرات : شکر و کربوهیدرات های تصفیه نشده تأثیری مستقیم در مختل کردن ترمیم و تولید کلاژن سازی در بدن خواهند شد.

چگونه می توان به افزایش کلاژن در پوست کمک کرد؟

مکمل های غذایی : مکمل های غذایی حاوی کلاژن هنوز به طور قطعی تأیید نشده اند اما می توانند در سبب جذب مقداری کلاژن در بدن شود.

تزریق کلاژن : روشی ساده و بی خطر و غیر تهاجمی تزریق کلاژن است که می تواند به خوبی کلاژن مورد نیاز پوست را تأمین کند .کلاژن های تزریقی دو نوع هستند، کلاژن گاوی و کلاژن انسانی ،در استفاده از کلاژن گاوی احتمال ایجاد حساسیت وجود دارد پس تزریق کلاژن انسانی انتخابی مناسب تر خواهد بود.

کرم کلاژن ساز : کرم های کلاژن ساز از دیگر محصولاتی است که می تواند کمبود کلاژن در پوست را جبران کند و استفاده از آن نیز بسیار ساده خواهد بود.

معرفی بهترین کرم کلاژن ساز صورت

ماسک آدرا حاوی عصاره انار جوان کننده پوست

ماسک جوانسازی پوست آدرا حاوی عصاره انار

حجم محصول : 100 میلی لیتر

کشور مبدأ برند : ایران

مناسب پوست های : معمولی

حاوی : ویتامین E ، عصاره انار

کرم جوان سازی ویوودرم مدل Nourishing

حجم محصول : 50 میلی لیتر
مبدأ برند : ایران
حاوی ویتامین : A

پک آبرسان و جوان کننده کانسه مدل HR

پک کرم آبرسان و جوان کننده کانسه مدل HR

حجم محصول : 500 میلی لیتر

مناسب پوست های : خشک ، معمولی ،حساس و انواع پوست ها

نوع محفظه نگه دارنده : تیوپی

ما را همراهی کنید در پیج اینستاگرام ایرانا بیوتی