داشتن موهای بلند شاید به نظر برخی نشانه ی کاملی از زیبایی باشد ولی اکثر افراد موهای کوتاه را ترجیح می دهند و دوست دارند موهای خود را با جدیدترین مدل های مورد پسندشان بیارایند.هر ساله تعدادی مدل مو به عنوان مدل موی سال معرفی می شوند که مورد توجه قرار می گیرند .ما قصد داریم در این مقاله ده مدل موی برتر سال 2022 را به شما معرفی کنیم تا با انتخابی مناسب زیبایی خود را کاملتر کنید.

1- مدل مو باب کوتاه زاویه دار

مدل مو باب کوتاه زاویه دار

 

لینک های مفید:
شینیون مو

 

برخی افراد گردن کوتاهی دارند و برای تکمیل زیبایی خود علاقمند به استفاده از مدل موهای مویی هستند که گردن آنها را بلند تر جلوه دهد استفاده از مدل موی باب کوتاه زاویه دار انتخابی مناسب است که موجب بلند تر دیده شدن گردن می شود.

 

2- مدل موی کوتاه پیکسی لایه ای

مدل موی کوتاه پیکسی لایه ای

یکی دیگر از مدل موهای کوتاه که بسیار مورد توجه دختر خانم ها و کسانی که دوست دارند سنشان کمتر دیده شود استفاده از مدل موی پیکسی لایه ای است در این روش کوتاهی مو چهره ی شما زیباتر و بزرگتر جلوه می کند.

3- مدل مو برای موهای فر

مدل مو برای موهای فر

افرادی که موهای فر دارند باید با کمی دقت بیشتر مدل موهای خود را انتخاب کنند چون مو ها به طور طبیعی به حالت خاصی قرار می گیرد و ممکن است مدل انتخابی به خاطر حالت خاص مو ها مدل کوتاهی اجرا شده را ناهماهنگ کند پس افراد با موهای فر بهتر است مدل های موی را انتخاب کنند که با موج ها و حالت های مو هماهنگ باشد.

 

لینک های مفید:
رنگ مو

 

4- مدل مو بلانت

مدل مو بلانت

افرادی که صورتی بیضی دارند بهتر است از مدل مویی استفاده کنند که صورت را گرد جلوه دهد و استفاده از برخی مدل ها می تواند موجب ایجاد بیضی بودن بیشتر در چهره و حالتی نچسبی به چهره دهد.استفاده از مدل مو باب که برش بلانت نیز گفته می شود یکی از مدل های بسیار جذاب برای افراد با صورت بیضی و گونه های صاف است.

5- مدل مو اسپرت

مدل مو اسپرت

برخی از خانم ها صورت ، پیشانی و گردن کشیده دارند این دسته از خانم ها برای کاهش بلندی پیشانی باید از مدل های مویی استفاده کنند که موها روی پیشانی بیفتد تا از بلندی پیشانی بکاهد و برای کوتاه تر جلوه دادن گردن بلند با استفاده از روش اسپرت مقداری از مو روی گردن می افتد و گردن را نیز کوتاه تر جلوه می دهد.

6- مدل صاف در موهای بلند

مدل صاف در موهای بلند

برخی افراد موهای بلند را ترجیح می دهند این افراد می توانند از مدل های مختلف برای آراستن موها استفاده کنند که یکی از راحت ترین و شیک ترین مدل ها می تواند مویی  صاف باشد که در عین سادگی موها را شیک و زیبا جلوه می دهد.

7- مدل پله ای شیب دار برای موهای بلند

آمبره مو

خانم هایی که صورتی کشیده دارند می توانند از مدل پله ای شیب دار استفاده کنند این مدل که بازیگران هالیوود نیز از آن استفاده می کنند مدلی است که در آن پشت موها کوتاه تر و پله پله در قسمت های جلو مو ها بلند تر می شوند این مدل یکی از مدل های پرطرفدار در سال 2022 می باشد.

8- مدل کوتاهی خرد برای موی بلند صاف

یکی دیگر از مدل  موهای سال 2022 برای موهای بلند مدل کوتاهی خرد است. در این مدل که برای موهای پرپشت جلوه ی زیباتری دارد مو ها به طور منظم کوتاه و بلند اصلاح می شوند و مدلی بسیار جذاب محسوب می شود.

استروبینگ مو

9- مدل کوتاهی موی بلند پر

مدل کوتاهی موی بلند پر

این مدل برای پیرایش مو که بی شباهت به طرح کلی پر نیست یکی از طرح مو های سال 2022 است که قسمت های بالایی موها کوتاه تر و دسته دسته مو ها هر چه به قسمت های پایین تر موها می رسد موها بلند تر می شود که در کل مدلی بسیار زیبا ایجاد می شود.

10- مدل کوتاهی موی بلند تکه تکه فانتزی و ساده

مرکز تخصصی سامبره مو

این دسته از مدل ها از مدل های فانتزی است که موهایی عروسی و زیبا ایجاد می کند در این مدل نیز موها در عقب خیلی کوتاه و در جلو بلند هستند.