لیزر موهای زائد یکی از روش های جدید برای از بین بردن موهای زائد است که این روزها طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. بسیاری از خانم ها و آقایان برای از بین بردن موهای زائد خودشان، از دستگاه های لیزر مختلف استفاده می کنند که هر کدام می توانند در رفع موهای زائد به صورت دائمی موثر باشند. اما موضوعی که حتما باید به آن توجه داشته باشید این است که مزایا و معایب لیزر موها زائد چیست؟ آیا می توان با خیالی راحت از لیزر موهای زائد استفاده کرد و نگران نبود؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لیزر موهای زائد و اثربخشی آن صحبت کنیم. 

مزایا و معایب لیزر موها زائد

 

لینک های مفید:
مرکز تخصصی اپیلاسیون

 

هر یک از روش های حذف موهای زائد می توانند مزایا و معایب خاص خودشان را داشته باشند. اگرچه بسیاری از افراد ترجیح می دهند که برای حذف کامل موهای زائد خودشان، صرف نظر از مزایا و معایب لیزر موها زائد، از این خدمات استفاده کنند. اما اطلاع از این موضوع، می تواند تاثیر زیادی روی انتخاب یا عدم انتخاب شما برای این روش داشته باشد.

advantages-and-disadvantages-of-laser-hair-removal

لیزر موهای زائد می تواند به شما این امکان را بدهد تا در طول چند جلسه، از شر موهای زائد بدن خودتان راحت شوید. این روش درد بسیار کمی را برای شما به همراه خواهد داشت و می تواند با اثربخشی فوق العاده ای انجام شود. این موارد جزء مزایای لیزر موهای زائد هستند. 

اما مانند هر یک روش دیگری، مزایا و معایب لیزر مو زائد نیز به همراه هم هستند. نمی توان از مزایای لیزر موهای زائد سخن گفت و حرفی از معایب لیزر نزد. از جمله معایب لیزر می توان به نیاز به پیگیری منظم برای رسیدن به اثربخشی ایده آل اشاره کرد. یعنی اینکه شما می بایست هر 1 ماه یک بار برای لیزر موهای زائد خودتان اقدام کنید. از دیگر معایب لیزر مو زائد می توان به هزینه بر بودن این روش نسبت به دیگر روش های حذف موهای زائد اشاره کرد.

 

لینک های مفید:
لیپوماتیک شکم چیست؟

 

چه کسانی نباید لیزر کنند؟

با توجه به مزای و معایب لیزر موها زائد، احتمالا متقاضی انجام این اقدام برای راحت شدن از شر موهای زائد خودتان هستید. خوشبختانه آنقدر دستگاه های متنوعی برای لیزر موهای زائد وجود دارند که می توانید بر اساس نوع پوست و نوع موهای خودتان، از آن ها برای حذف موهای زائد استفاده کنید. اما برخی از افراد به دلیل شرایط جسمانی خاصی که دارند، نباید از خدمات لیزر موهای زائد استفاده کنند که در ادامه به برخی از شرایط اشاره می کنیم. در نظر داشته باشید که فارغ از داشتن این شرایط یا نداشتن آن ها، حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا سلامت پوست، مو، نوع داروهای مصرفی و … قبل از انجام لیزر بررسی شوند. در این صورت می توانید با خیالی راحت مراحل لیزر موهای زائد را انجام دهید.

  • افراد دارای تاتوهای مختلف 
  • افراد دارای بیماری های زمینه ای مانند دیابت، سرطان پوست و … 
  • افراد دارای بیماری های پوستی به ویژه بیماری های پوستی فعال مانن تبخال، زخم های پوستی فعال، اگزما و … 
  • افراد باردار و شیرده 
  • افراد دارای موهای بور و کرکی 
  • نوجوانان به سن بلوغ نرسیده 
  • افراد مصرف کننده داروهای خاص

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشود؟

متاسفانه از زمان ورود دستگاه لیزر برای حذف موهای زائد، یک ابهام در ذهن افراد به وجود آمد که آن هم این بود که آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟ خوشبختانه روش حذف موهای زائد با دستگاه لیزر کاملا ایمن و بی خطر است. پس نیازی نیست که نگران عوارض لیزر موهای زائد خودتان باشید.

advantages-and-disadvantages-of-laser-hair-removal

آیا لیزر مو زائد تاثیر دارد؟

این اولین سوالی است که از سوی مشتریان برای لیزر موهای زائد پرسیده می شود. واقعیت این است که لیزر موهای زائد در اکثر موارد باعث حذف موهای زائد و یا کم شدن حجم آن ها می شود. اما در برخی از مواقع مانند زمانی که افراد مشکل هورمونی دارند، لیزر مو تاثیر زیادی ندارد. البته ذکر این نکته هم لازم است که بسته به نوع پوست و نوع مو، باید دستگاه لیزر مناسبی نیز برای حذف موهای زائد استفاده شود. در این صورت در اکثر موارد لیزر موهای زائد می تواند اثربخشی خوبی داشته باشد. 

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد مزایا و معایب لیزر موها زائد صحبت کردیم. اگر در گروه افرادی قرار نمی گیرید که نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنند، توصیه می کنیم که حتما از این خدمات کمک بگیرید. چون می توانید با لیزر موهای زائد خودتان، بیشتر به بهداشت خود برسید و دیگر نیازی به انجام روش های دیگر برای حذف موهای زائد نخواهید داشت.