امروزه تکنیک های مختلفی برای رنگ کردن مو ها وجود دارد که سامبره جزء بهترین آنها می باشد. این مدل یکی از روش های رنگ آمیزی مو است که به تازگی به خدمات زیبایی اضافه شده است که در حین بروز بودن از طرفداران زیادی برخوردار است. در واقع رنگ موی سامبره ترکیبی از رنگ آمبره و بالیاژ می باشد که در مرکز تخصصی سامبره مو ایرانا این کار به صورت حرفه ای انجام می پذیرد.

روش انجام سامبره مو بدین صورت است که رنگ تیره از ریشه مو ها شروع می شود و رفته رفته با نزدین شدن به انتهای مو ها رنگ ها روشن تر می شود. البته تغییر رنگ از ریشه تا انتها مو به ملایمی در مرکز تخصصی سامبره مو انجام می شود.

مرکز تخصصی سامبره مو

جهت مشاهده لیست سالن های ارائه دهنده سامبره بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک های مفید:
سامبره

 

ویژگی مرکز تخصصی سامبره مو

افرادی که از دکلره کردن موها هراس دارند به راحتی می توانند از سامبره مو استفاده کنند. معمولا این روش از ترکیب 3 رنگ درست می شود که در این روش ریشه مو ها باید تیره بوده و نوک مو ها رنگ روشنی داشته باشد. دلیل اصلی زیبایی مو ها سامبره ترکیب و همخوانی رنگ ها می باشد که به صورت حاله ای ملایم از ریشه به سمت نوک مو ها در مرکز تخصصی سامبره مو تغییر می کنند.

افرادی که می خواهند در نیمه مو ها تغییر ایجاد کنند استفاده از این روش مو، بهترین گزینه می باشد. آمبره و سامبره هر دو به معنی تغییر درجه روشنایی مو هستند به بیان دیگر هر دو زیر مجموعه بالیاژ به حساب می آیند. سامبره جدید تر از آمبره بوده و ترکیب آمبره و بالیاژ می باشد تفاوت سامبره با آمبره این است که تغییر رنگ سامبره ملایم تر می باشد. همچنین در سامبره مو بخش های دلخواه مو انتخاب می شوند و دارای الگوی منظمی نیست.

نکته های مهم درباره سامبره مو

در این روش حد اقل از ترکیب 3 رنگ درست شده ازست که از رنگ تیره شروع شده و رفته رفته رنگ روشن تر می شود.  در برخی موارد جهت تغییر رنگ بنا به درخواست مشتری تغییر پیدا می کند یعنی ریشه مو از روشن شروع شده و سپس رفته رفته تیره تر می شود.

 

لینک های مفید:
سالن زیبایی

در واقع زیبایی رنگ مو به همخوانی رنگ های استفاده شده بستگی دارد تغییر تناژ رنگ طوری تغییر می کند که نمی توانید مرز تغییر را پیدا کنید. البته در سامبره فانتزی و لایت از ادغام رنگ های کاملا متضاد استفاده می شود.

مرکز تخصصی سامبره مو

سامبره مناسب برای سلیقه های مختلف

افرادی که نمی خواهند ریشه موهایشان را با اکسیدان های درصدی و یا دکلره رنگ کنند و قصد تغییر در نیمه مو را دارند در این حالت سامبره در مرکز تخصصی سامبره مو مناسب ترین گزینه برای این افراد است که ضمن زیبایی بی نظر باعث جلوگیری از آسیب زیاد به مو ها می شود. چون آسیبی که بر اثر دکلره کردن به مو ها می رسد خیلی بیشتر می باشد ولی در آمبره و سامبره خیالتان از این جهت راحت باشد، زیرا در انجام آمبره و سامبره رنگ ها ریشه مو ها تماس پیدا نمی کند و فقط روی ساقه مو انجام می شود که در این حالت هیچ آسیبی به موهایتان نمی رسد.

تنوع رنگ در این دو روش بسیار زیاد بوده و شما با مشاهده انواع کاتالوگ هایی که در فروشگاه ها وجود دارد می توانید رنگ مورد نظر را خریداری کنید، که البته پیشنهاد کردن تمام کار به آرایشگر مناسب ترین راه است.

مراحل سامبره مو

  1. در مرحله اول براشینگ مو انجام می شود چون برای انجام کار، مو ها باید صاف باشند در واقع انجام عمل براشینگ در رنگ و مش معمولی نیز توصیه می شود. ولی در انجام آمبره و سامبره مو انجام براشینگ بسیار ضروری می باشد.
  2. در مرحله دوم تقسیم بندی مو انجام می شود بسته به میزان مو مدل معمولا به 6 تا 8 قسمت تقسیم بندی می شود. در واقع تعداد دفعات تقسیم به میزان پر پشتی مو بستگی دارد.
  3. در مرحله سوم دکلره کردن مو انجام می شود. حتما به این نکته توجه کنید که از پودر دکلره استاندارد استفاده کنید، چون هرچه محصول با کیفیت تر باشد به همان میزان آسیب وارد شده به مو ها کمتر می شود.

مقداری از پودر دکلره را در کاسه رنگ اضافه کنید و به اندازه یک سوم آن اکسیدان اضافه نمایید سپس با کمک فرچه آن ها را به خوبی ترکیب کنید. سپس نیمه مو هایتان را دکلره کرده و بعد از آن که مو به پایه 7 رسید اقدام به شتشو موها کنید. سپس در صورت تمایل می توانید با استفاده از ماسک مو میزان آسیب وارد به مو ها را در اثر دکلره به حد اقل برسانید. اگر از ماسک مو استفاده کردید بعد از اب کشی دوباره مو هایتان را خشک نمایید. بعد از خشک شدن موها باید عمل دکلره را دوباره انجام دهید. در این مرحله از اکسیدان 6% استفاده نمایید تا موهایتان به پایه 9 برسد.

تفاوت آمبره سامبره و بالیاژ

روش دوم دکلره کردن

در این روش می توانید مواد دکلره را به صورت طرح دار روی مو هایتان قرار دهید و نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که خطوط منظم باشند البته این کار در مرکز تخصصی سامبره مو به خوبی انجام می پذیرد.

  1. در مرحله چهارم و بعد از اتمام دکلره کردن، باید رنگ موی مناسبی انتخاب کنید و سپس مو ها را رنگ نمایید. و رنگ کردن مو معمولا به دو صورت انجام می گیرد

در روش اول رنگ کردن می توانید از مرز دکلره و یا بالا تر از آن اقدام به رنگ کردن مو ها کنید و در روش دوم با انتخاب سه رنگ مثلا رنگ هایلایت و بلوند روشن و بلوند متوسط بینا به ترتیب اقدام به رنگ کردن مو ها کنید که در این حالت مو ها زیبایی خاصی پیدا می کنند.