شینیون (chignon) از مدل های رایج پیچیدن مو برای انواع مراسم رسمی و غیر رسمی می باشد. به ساده ترین شکل می توان گفت که به جمع کردن مو در پشت سر شینیون گفته می شود که دارای انواع مختلفی است و معمولا برای مراسم عروسی و یا نامزدی مناسب می باشد. در این مقاله شما را با تاریخچه و آموزش شینیون مو آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

درباره آموزش شینیون مو

شینیون مو به تجربه و تبحر خاص نیاز دارد و جزء هنرمندانه ترین تخصص های آرایشگران به حساب می آید، در واقع خلاقیت و تخصص آرایشگر مشخص کننده مدل شینیون می باشد. زنان یونان باستان معمولا از این مدل مو استفاده می کردند و با استفاده از زیور آلات و یا طلا اقدام به آرایش مو می کردند. و معمولا مردان یونان باشتان نیز مو های خود را به طور محکم از پشت می بستند که در واقع معنای اصلی شینیون بستن موی سر در پشت گردن می باشد. در واقع شینیون مخصوص مردم یونان بود، البته شینیون در چین باستان نیز رواج داشت و معمولا زنانی که کم مو بودند از این مدل مو استفاده می کردند.

آموزش شینیون مو با جدیدترین متد 2020

در دهه 40 میلادی انواع شینیون مو و آموزش شینیون مو به بالا ترین اوج خود رسید در واقع در این دوران زنان در جنگ جهانی دوم برای کمک به مردن به جبهه ها می رفتند و در حال حاضر نیز اکثر زنان آمریکایی با موهای بلند از این مدل مو استفاده می کنند. در واقع دلیل اصلی این همه محبوبیت در بین مردم جهان زیبایی و سادگی این مدل مو است.

آموزش شینیون مو

انواع شینیون و آموزش شینیون مو 

شینیون ها بر حسب ابزاری که در آن استفاده می شود و روش انجام، نامگذاری می شوند مثلا شینیون با تور، شینیون مواج و یا شینیون حرارتی نمونه هایی از این قبیل هستند. لازم به ذکر است که مدل شینیون خطی جزء پر طرفدار ترین مدل های شینیون می باشد و باعث فرم بی نظیر مو می گردد. برای آموزش شینیون مو به یکی از مراکز زیبایی معتبر مراجعه فرمایید.

شینیون ها انواع بسیار متنوعی دارند و با توجه به محل و خواست و سلیقه مشتری مناسب ترین مدل مو در سالن های زیبایی انجام می پذیرد. به طور مثال اگر کسی مایل به داشتن مو های جمع بعد از براشینگ مو نباشد در این حالت از اسپری های فرم دهنده برای لختی و فرم دهندگی مو ها استفاده می شود در کلاس های آموزش شینیون مو این موارد به صورت تخصصی به هنرجو ها یاد داده می شود.

در واقع تعریف دیگر شینیون مو، فرم و حالت دادن با استفاده از تکنیک های خاص می باشد که معمولا بعد از اتمام شینیون اقدام به آرایش و گریم چهره می کنند، باید تعادل بین آرایش و مدل مو برقرار شود تا مدل به زیبا ترین شکل ممکن دیده شود.

نکات مهم در شینیون مو

 1. داشتن اطلاعات کافی در رابطه با مو و انتخاب مناسب ترین براشینگ
 2. انتخاب مناسب ترین مدل شینیون با توجه به قد و شکل ظاهری مشتری و مد نظر قرار دادن سلیقه مشتریان
 3. باید پایه های شینیون محکم باشد سعی کنید در شینیون افرا ط نکنید و وزی های مو ها در مرحله نهایی با استفاده از شانه و ژل از بین ببرید.
 4. برای نتیجه زیبا تر از سنجاق های مویی کمتری استفاده کنید.
 5. از اکثر نکنیک های شینیون در کنار هم استفاده کنید
 6. از طرحی مناسب برای شینیون استفاده کنید

همان طور که گفته شد مهم ترین نکته در انجام شینیون مو دقت به پیدا نبودن سنجاق مو است برخی بر این باور هستند که استفاده زیاد از سنجاق باید محک بودن مو می شود در حالی که چنین نیست انجام حرفه ای شینیون باعث محک بودن و استفاده کمتر از سنجاق باعث زیبایی شینیون می گردد

نکته مهم دیگر در مورد شینیون مو توجه به فرم دهنده ها می باشد بهتر است با استفاده مناسب از انواع ژل و اسپری مو باعث طبیعی و جذاب دیده شدن مو ها شویم و توجه به جنس مو در انتخاب فرم دهنده مناسب اهمیت زیادی دارد.

هنگام انجام شینیون مو موارد زیر را در نظر بگیرید.

 • حجم دادن به مو ها
 • انتخاب بافت مناسب
 • پیچیدن موها
 • حلقه کردن مو
 • اسپری مو
 • انتخاب موی طبیعی در صورت نیاز
 • و غیره

آموزش شینیون مو

شینیون عروس

با مد نظر قرار دان اهمیت مراسم عروسی و و دقت برای زیبایی و جذابیت عروس، باید از مدل شینیون مناسبی بهره برد. مهم ترین مرحله شینیون عروس انتخاب مدل شینیون و مدل تور مناسب است که تاثیر چشمگیر در زیبایی عروس دارد. نکته مهم دیگر که وجود دارد باید موقع آماده کردن عروس از شینیون بروز استفاده کرد.

امروزه در تمام آرایشگاه ها آلبوم مدل های مختلف وجود دارد و یا اکثر صاحبان سالن های زیبایی در پیج خود مدل های مختلف را به اشتراک می گذارنددر واقع خانم های جوان و کاندایای عروس می توانند با گشت و گذار در منبعی نامحدود زیبا ترین مدل مو را انتخاب کرده و با آرایشگر خود در میان گذارند تا در شب عروسی زیبا ترین و خاص ترین باشند. آموزش شینیون مو عروس همراه با تور و تاج در مرحله ی حرفه ای و پیشرفته آموزش داده می شود.

پر طرفدارترین شینیون ها

 • شینیون کلاسیک
 • خامه ای
 • عرب وحجیم
 • بوشینگ
 • حرارتی
 • نخی
 • حلزونی

از رایج ترین روش دسته بندی شینیون مو توجه به مدل های کشو رهای مختلف است که معمولا شینیون فرانسوی، رومی، هندی و روسی بیشتر ترجیح داده شده و محبوبیت زیادی در بین مشتریان دارند.

بهترین سالن زیبایی در شیراز

تکنیک اساسی در آموزش شینیون مو

وجود تکنولوژی و تسهیل دسترسی متخصصان مو به مشتریان این امکان را به وجود آورده است که متخصصان بتوانند نکات مهم و کلیدی را با طرفداران خود در میان بگذارند.

ایرنا بیوتی نیز با مد نظر قرار دان این موضوع سعی بر این دارد تا تمام نکات مهم و ضروری درباره آموزش شینیون مو را با مشتریان خود به اشتراک گذارد. موارد بسیار زیادی در رابطه با شینیون مو وجود دارد که اگر تمام نکات به صورت جزئی شرح داده شود در این صورت باید مقاله ای ده هزار کلمه ای نوشت که خواند مطالب طولانی باعث اذیت کاربران خواهد شد.

ایرانا بیوتی به عنوان بهترین مرکز زیبایی همراه با گروهی متخصص و دوره دیده آماده ارائه انواع خدمات زیبایی و آموزش شینیون مو با جدیدترین متد 2020 به مشتریان عزیز می باشد. عروس های عزیز برای تجربه شب عروسی بسیار زیبا و برای زیبا ترین آرایش و گریم شب عروسی و تجربه ای فوق العاده کافی است به سالن زیبایی ایرانا بیوتی مراجعه فرمایید.

 

چرا آرایش کردن برای خانم ها مهم است ؟ جواب این سؤال در وب سایت تنظیم خانواده لطفاٌ کلیک کنید .